پس از وقوع تجاوز چه باید کرد؟ 

پس از وقوع تجاوز چه باید کرد؟ ما امروزه متاسفانه با مواردی مثل تجاوز به عنف و رابطه ی نامشروع در جامعه و به خصوص مشاوره حقوقی تلفنی بسیار برخورد می کنیم.در ادامه، به اطلاعاتی در این حوزه میپردازیم. اگر سوالی برایتان بی پاسخ ماند میتوانید از طریق گرفتن مشاوره حقوقی تلفنی از گروه حقوقی صدای وکلا به سوالات خود در ذهنتان پاسخگو باشید.

برای روشن سازی در مرحله ی اول به تفکیک این دو موضوع می پردازیم:

تجاوز به عنف در مشاوره حقوقی تلفنی

اگر بدون رضایت دختر رابطه ای صورت بگیرد و نسبت به این موضوع دختر اکراه داشته باشد و بدون میل و تمایل ایشان باشد، تجاوز به عنف تلقی می شود.

رابطه ی نامشروع در مشاوره حقوقی تلفنی

رابطه ای است که با آگاهی کامل و تمایل دختر صورت می گیرد و در این نوع رابطه دخول نیز با میل خانم صورت گرفته است. در این نوع رابطه که با علم و آگاهی کامل بوده، اثبات زنا بسیار سخت است و معمولا در دادگاه به اثبات نمی رسد ولی می توانیم جرم را نیز رابطه ی نا مشروع تلقی کنیم. گذشته از این که رابطه ی جنسی با زنی که اکراه دارد تجاوز محسوب می شود، فریب دادن اطفال و یا فرد نابالغ نیز از عنصر های مادی تجاوز است و از تهاجمات جنسی می باشد.

        پس از وقوع تجاوز چه باید کرد؟

مجموعه صدای وکلا سعی دارد در کمترین زمان ممکن و با آرامش کامل شما را به یکی از کارشناسان حقوقی در رابطه با موضوع شما مرتبط کرده و با چند دقیقه مشاوره حقوقی تلفنی کمک حال شما باشد.

تجاوز تا چه مدت قابل اثبات است؟

1) بعد از وقوع این جرم به هیچ عنوان دوش نگیرید. زیرا پزشکی قانونی بتواند شواهد و آزمایش های لازم را داشته باشد.

2) اصلا و به هیچ وجه مسواک نزنید. به همان دلیل مورد اول.

3) حتما لباس هایی که در زمان وقوع تجاوز بر تن داشته اید را به همان شکل و بدون اینکه بشویید داخل کیسه ایی گذاشته و با خود به پزشکی قانونی ببرید.

4) بلافاصله با شخصی که مورد اعتماد و اطمینان شما است تماس بگیرید.

5) تمام نکات تجاوز را نیز در داخل برگه ای جزء به جزء بنویسید.

6) و در آخر با توجه به این نکات سریعا به پزشک قانونی مراجعه نمایید.

صرفا جهت آگاهی به شما در مشاوره حقوقی تلفنی می گوییم که متاسفانه پس از وقوع این جرم اگر مراحلی که گفته شد را رعایت نکنید، اثبات این جرم بسیار سخت و مشکل و زمان بر خواهد بود.گروه حقوقی صدای وکلا به شما پیشنهاد میکند تا قبل از انجام هر گونه اقدامی با ما تماس گرفته و با صرف هزینه و زمان اندک پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره حقوقی به روش بسیار ساده و راحت تنها با تماس با شماره:
021-44070277
    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟