حکم رابطه نامشروع با دختره باکره چیست؟

حکم رابطه نامشروع با دختره باکره چیست؟ ارتباط جنسی بین دخترو پسر قبل از ازدواج حرام است مثل هرگونه صحبت های عاشقانه و لمس کردن و یا نوازش طرفین اما از همه اینها بدتر رابطه نامشروع با دختر باکره است که حکم زنا میگیرد رابطه نا مشروع با نا محرم آثار بسیار مخرب و زیان باری هم برای دختر و هم برای پسر به دنبال خواهد داشت که بدون شک آسیب های بیشتری دامن دختر باکره را در طی این رابطه خواهد گرفت و از نظر قرآن داشتن رابطه و عمل زناشویی و دخول قبل از ازدواج چه به صورت دائم و یا موقت گناه است.  شما میتوانید از طریق گرفتن مشاوره حقوقی تلفنی از گروه حقوقی صدای وکلا به سوالات خود در ذهنتان پاسخگو باشید.
برای مجازات و پیگیری رابطه نامشروع با دختره باکره نیازی به وجود شاکی خصوصی نمی باشد و خود مراجع قضایی با بررسی شواهد و مدارک به درستی آن پی می برند. تعیین ارش البکاره برای دخترانی تعیین میشود که مورد تجاوز قرار گرفته اند یا اینکه به خواست و تمایل خود اقدام به انجام این کار کرده اند که تعیین ارش البکاره بر عهده دستگاه قضایی می باشد.

حکم رابطه نامشروع با دختره باکره چیست؟

مجازاتی که برای رابطه نامشروع با دختر باکره عنوان شده

مجازاتی که برای تجاوز به عنف در نظر گرفته شده است اعدام است اگر به خواست و رضایت دختری که به سن بلوغ رسیده رابطه انجام شده باشد طرفین حکم زنا خواهند گرفت اما اگر زنا در هر صورت ثابت نشود شخص مرتکب رابطه نامشروع شده و مجازات رابطه نامشروع با دختر باکره اعدام است. باید توجه داشت که اگر شخصی پرده بکارت خود را از دست داده باشد و مدت خیلی زیادی از این موضوع گذشته باشد اثبات اینکه چه کسی پرده بکارت وی را پاره کرده و زمان آن کی بوده توسط پزشکی قانونی امکان پذیر نخواهد بود.

تفاوت رابطه نا مشروع و زنا

خوب است بدانید که هر جا سخن از رابطه نا مشروع بود، منظور رابطه جنسی نیست. هر گونه عملی متعارض با عفت عمومی جامعه که از فرد سر بزند، رابطه نا مشروع است. برای مثال دوستی دختر و پسر و رد و بدل پیامک، سخنان مبتذل هم نوعی از رابطه نا مشروع در نظر گرفته می شود. بنابراین رابطه نامشروع می تواند معاشرت بین دو نفر باشد بدون این که با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند. این در حالی است که زنا به معنای برقراری رابطه جنسی و انجام عمل دخول بین زن و مردی است که زوجیت ندارند. در نتیجه رابطه نا مشروع به طور کلی با زنا متفاوت می باشد.

مجازات رابطه نا مشروع با دختر باکره

مجازاتی که قانون جمهوری اسلامی برای رابطه نا مشروع با دختر باکره در نظر گرفته است، اعدام می باشد. همان طور که اشاره کردیم، در صورتی که طرفین رابطه نسبت به انجام آن رضایت قلبی داشته باشند، هر دو مرتکب زنا شده اند و حکم زنا برای ایشان عملی خواهد شد.

مجازات رابطه نا مشروع با دختر باکره از طریق اغفال وی

اگر مردی از طریق اغفال، ربودن، فریب دختر نا بالغ، تهدی و ترساندن وی و اجبار او به انجام رابطه نا مشروع روی بیاورد، این عمل مرد به عنوان تجاوز به عنف تلقی شده و حکم قانونی آن برای مرد اعدام می باشد.

مجازات رابطه نا مشروع با دختر باکره در حالت مستی و یا بیهوشی

اگر مردی نسبت به بر قراری رابطه نا مشروع  با دختر باکره ای که در حالت مستی و یا بیهوشی به سر می برد و برای انجام این عمل رضایت ندارد، اقدام کند، عمل وی توسط قانون به عنوان تجاوز به عنف تلقی شده و حکم آن برای مرد اعدام می باشد.

مجازات رابطه نا مشروع با دختر باکره راضی به برقراری رابطه

اگر مردی به بر قراری رابطه نا مشروع با دختر باکره ای که برای بر قراری این رابطه رضایت قلبی دارد، روی بیاورد، مجازات قانونی برای هر یک از طرفین رابطه 100 ضربه شلاق خواهد بود. اگر مرد و دختر باکره مرتکب زنا به کمتر از 4 بار به زنا اعتراف کنند، مجازات هر کدام از آن ها 31 تا 47 ضربه شلاق خواهد بود.
مجموعه صدای وکلا سعی دارد در کمترین زمان ممکن و با آرامش کامل شما را به یکی از کارشناسان حقوقی در رابطه با موضوع شما مرتبط کرده و با چند دقیقه مشاوره حقوقی تلفنی کمک حال شما باشد.
پس در صورتی که دختر زمان زیادی را از دست داده باشد و به پزشک قانونی مراجعه نکرده باشد باید حتما شاهد و یا دلیلی قانع کننده  و یا سند و مدرکی را داشته باشد. در صورتی که ثابت شود که هم دختر و هم پسر برای داشتن رابطه راضی بوده اند و این موضوع برای دادگاه ثابت شود در این صورت زنا محسوب شده و هر دو مسلمان مجازات خواهند شد.
رابطه داشتن با دختر باکره نه تنها مشکل را حل نمیکند بلکه روابطی که بر پایه و اساس شهوت و احساسات باشد پس از مدتی دچار هزاران مشکل خواهند شد و در نهایت به جدایی منجر میشود.
در صورتی که پسر بهانه داشته باشد برای ازدواج و به هر نحوی دختر را فریب دهد و با او رابطه داشته باشد زنا صورت گرفته و جرمی که مرتکب میشود مجازاتش علاوه بر حد مجازات تعزیری نیز خواهد داشت و حاکم شرع در صورتی که پسر با دختر ازدواج کند حکم تعزیری شخص را می بخشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد حکم رابطه نامشروع با دختره باکره و موضوعات حقوقی دیگر کارشناسان گروه صدای وکلا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند .
مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره حقوقی به روش بسیار ساده و راحت تنها با تماس با شماره:
021-44070277
    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟