صدای وکلا

مشاوره تلفنی حقوقی : 9099071782

تماس از طریق تلفن ثابت سراسر کشور بدون گرفتن کد

طلاق

شرایط قانونی طلاق چیست؟

طلاق در لغت به معنای گشودن گره و رها کردن است (طلق).در فقه اسلامی طلاق را به ” زائل کردن قید ازدواج با لفظ مخصوص” تعریف کرده اند.
اما در نظام قانونی ایران طلاق عبارت است از انحلال نکاح دائم با شرایط و تشریفات خاص از جانب مرد یا نماینده او.بنابراین طلاق منحصرا به نکاح دائم اختصاص دارد و نکاح منقطع به وسیله بذل مدت منحل خواهد شد.
از نظر ماهیت حقوقی طلاق , ایقاعی ست از سوی زوج یا نماینده او که مخصوص نکاح دائم است(ماده 1139 قانون مدنی).حتی در مواردی که طلاق با توافق زوجین واقع میشود که اصطلاحا آن را طلاق توافقی مینامند , ماهیت حقوقی آن تغییری نمیکند.

طلاق دارای شرایط , موجبات , تشریفات و انواع خاصی ست که هرکدام احکام خاص خود را دارند.
برخی از شرایطی که در قانون برای طلاق ذکر شده است از شرایط اساسی و ماهیتی ست و برخی دیگر از شرایط صوری و تشریفاتی که عدم رعایت شرایط مزبور موجب بطلان طلاق خواهد بود.
علاوه بر این شرایط , تشریفاتی نیز وجود دارد مربوط به نحوه بیان اراده و شکل بیرونی طلاق که ضروری به حساب آمده است.درمورد انواع طلاق نیز میتوان به طلاق به اراده زوج ، طلاق به درخواست زوجه و طلاق توافقی اشاره کرد که امروزه طلاق توافقی رایج ترین آنهاست.هر یک از این موارد دارای شرایط اختصاصی جدای از شرایط و تشریفات عمومی طلاق است.

اما در مورد طلاق از طرف مرد میتوان گفت طبق قانون طلاق میتواند به صورت یک طرفه از سمت مرد انجام شود ولی در این صورت طبق بندی که در عقدنامه ها وجود دارد مرد باید نصف دارایی که بعد از عقد به دست آورده را به همسر خود منتقل نماید و همچنین باید در این طلاق تکلیف مهریه، نفقه و حضانت فرزندان توسط دادگاه مشخص شود.

طلاقی که از طرف زن میباشد، خلع نام دارد و بر اثر کراهت زن از مرد میباشد. همانطور که می دانید زن حقی در طلاق متاسفانه ندارد و تا رضایت مرد نباشد طلاق رخ نمیدهد. اما با بخشش بیش از نصف مهریه اصطلاحا زن به مرد فدیه میدهد که اگر مرد این فدیه را قبول کند طلاق محقق میشود. 

نوع سوم طلاق ، طلاق نوافقی می باشد که در آن زوجین باید پس از مشخص کردن مهریه ، وضع نفقه و حضانت فرزندان و اجرت المثل به صورت توافی از هم جدا شوند. طلاق توافقی مزیت هایی دارد که شما می توانید در این مقاله آن را بخوانید.

 

مشاوره حقوقی تلفنی

(با تلفن ثابت)

مشاوره حقوقی به روش بسیار ساده و راحت تنها با تماس با شماره:

9099071782

مشاوره حقوقی

گروه مشاوره حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

پرسش و پاسخ حقوقی

در صورتی که تمایل دارید از مشاورین و وکلا (صدای وکلا) سوال خود را به صورت متنی یا صوتی (واتساپ)مطرح کنید و پاسخ خود را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید کافیست با خرید تعرفه های موجود در سایت اقدام نمایید و تماس خود را انجام دهید

جهت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات خود را وارد نمایید

به راحتی میتوانید مشاوره حقوقی خود را رزرو کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل کنند

مشاوران در سریع ترین زمان ممکن به شما تماس می گیرند

گروه حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

 

امروزه با توجه به اهمیت مشاوره و آگاهی از مراحل حقوقی داشتن یک مشاور یا وکیل تلفنی در تمام ساعات شبانه روز که در دسترس شما باشد واجب و ضروری میباشد.

 

بنابر این مجموعه ما سعی دارد با صرفه جویی در زمان و هزینه  با راحت ترین راه ارتباطی شما را به یکی از کارشناسان حقوقی مرتبط کرده و با چند دقیقه مکالمه حقوقی تلفنی آگاهی لازم را نسبت به مسائل خود به دست آورید. 

 

چرا صدای وکلا را انتخاب کنیم؟

تخصص

صرفه جویی در هزینه

صرفه جویی در زمان

مزایای طلاق توافقی چیست؟

1-تسریع صدورحکم

2-عدم تشکیل پرونده های قطور و متعدد

3-کاهش تنش بین زوجین و خانواده ها

4-کاهش تعداد دفعات حضور در دادگاه

5-کاهش فشار روانی فرزندان

6-هزینه کمتر

همینطور که طلاق توافقی مزیت هایی دارد، معایبی نیز دارد که به آن صراحتا اشاره میکنیم:

معایب طلاق توافقی چیست؟علی رغم کاهش قابل ملاحظه ی تنش ها و مشکلات در طلاق توافقی نسبت به انواع دیگر طلاق , در این زمینه نیز مشکلاتی وجود دارد.

از جمله اینکه با وجود ایجاد توافق میان زوجین مبنی بر جدایی و مهریه و حضانت فرزندان و … ؛ این توافقات هیچ الزامی برای زوج در مورد حضور در دفترخانه ایجاد نمیکند.

به عبارت دیگر زوج میتواند بعد از این توافقات در دفترخانه حاضر نشود و نمیتوان وی را الزام کرد.

شما میتوانید به صورت آنلاین مشاوره حقوقی خود را دریافت کرده و یا همواره با وکیل تخصصی خود در ارتباط باشید.

برای افزایش اطلاعات خود در مورد طلاق توافقی با وکیل تلفنی تماس بگیرید.

مشاورین ما همواره میکوشند تا سریع ترین و کم هزینه ترین خدمات را ارائه کرده تا شما بتوانید مشاوره حقوقی مختص خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی دریافت نمایید.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع و تشریفات طلاق , طلاق توافقی , وضعیت حقوق مالی زوجه , حضانت فرزندان , نفقه ، تنظیم دادخواست طلاق و سایر امور حقوقی خود نیز از مشاوره حقوقی تلفنی بهره مند شوید.

برای مشاوره با کارشناسان حقوقی در مورد طلاق ، تنظیم دادخواست ،

 بیان روش و شیوه طلاق توافقی و … با مشاور حقوقی تلفنی تماس بگیرید و به صورت کامل راهنمایی شوید.

 

تماس از طریق تلفن ثابت سراسر کشور بدون کد

نمونه منبع حقوقی:

کانون وکلا

شیوه های ارتباط با ما را در زیر این صفحه مشاهده کنید:

    سبد خرید