مشاوره سفته تلفنی

گروه مشاوره حقوقی تلفنی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی سفته شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

مشاوره سفته تلفنی

قبل از مشاوره سفته تلفنی ، ابتدا باید بدانید که سفته یکی از اسناد تجاری است که فرد با صادر کردن و امضاء آن متعهد می گردد که در تاریخ معینی، مبلغ معینی را به فردی پرداخت نماید. به کسی که باید مبلغی را در تاریخ معینی دریافت می کند دارنده سفته گویند، دارنده سفته باید دقت داشته باشد که شکل ظاهری سفته کاملا صحیح و مطابق با قوانین تنظیم شده باشد که در ادامه به شکل ظاهری سفته و نحوه نوشتن سفته اشاره می کنیم. سفته نیز مثل چک سندی است که به موجب آن فردی که زیرش امضا می کند باید در موعد مقرر یا زمانی که شخصی که صاحب سفته (کسی که سفته در اختیار وی می باشد) وجه را طلب نماید، به وی بپردازد. اینکه از چک بیشتر از سفته استفاده می شود به دو علت است:اول اینکه چک راحت تر وصول می شود و اینکه دسته چک را از بانک حساب خود می گیرید ولی سفته را باید بخرید  دوم اینکه در چک هر مبلغی که دوست دارید می نویسید ولی در سفته محدودیت وجود دارد.

اهمیت مشاوره سفته تلفنی

زمانی که بحث دعاوی مالی مطرح می شود، افراد به دنبال مشاوره حقوقی برای رفع مشکلشان می گردند. اما به دلیل عدم دسترسی سریع و آسان به وکیل و مشاور حقوقی، گروه حقوقی صدای وکلا مشاوره حقوقی تلفنی را به شما پیشنهاد می دهد. چرا که شما می توانید با یک تماس تلفنی تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد مسائل حقوقی را در کمترین زمان ممکن و هزینه اندک به دست آورید. با شماره گیری 9099071782 از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور بدون گرفتن کد و یا تماس با شماره 02144070277 از خدمات حضوری و غیر حضوری گروه ما بهره مند شوید.

در مشاوره سفته تلفنی گفته میشود که چگونه سفته را بنویسیم.

به موجب ماده ۳۰۸ قانون تجارت، سفته بانکی علاوه بر امضاء یا مهر، باید دارای تاریخ و متضمن مراتب ذیل باشد:

نام و نام خانوادگی صادرکننده، نام و نام خانوادگی گیرنده، مبلغ قابل پرداخت، زمان و محل پرداخت وجه، آدرس فرد صادر کننده

در صورتی که سفته برای فرد معینی صادر شود ، نام و نام خانوادگی او نوشته می شود، در غیر این صورت به جای نام او، سفته در «وجه حامل» نوشته می شود. در صورتی که نام خانوادگی فرد معینی در سفته بانکی نوشته شود، او طلبکار می شود و در غیر این صورت هر شخص که آن را در اختیار داشته باشد ، طلبکار محسوب می گردد و می تواند در زمان سررسید، مبلغ آن را طلب کند و اگر تاریخ سررسید نوشته نشود، سفته عندالمطالبه محسوب می‌شود و در عندالمطالبه، صادرکننده باید به محض مطالبه، مبلغ آن را پرداخت کند.

نکته بسیار مهم در مشاوره سفته تلفنی این است که سفته در کل دارای ماهیتی حقوقی است، مگر اینکه گیرنده در صورت عدم پرداخت، آن را واخواست کند. در صورتی که فرد گیرنده ظرف ده روز از تاریخ وصول، آن را واخواست نماید، سفته ماهیت کیفری پیدا کرده و می‌توان برای حکم جلب صادر کننده اقدام کرد. واخواست در برگه‌های رسمی دادگستری تنظیم می شود و در واقع اعتراض رسمی گیرنده نسبت به عدم پرداخت وجه توسط صادر کننده می باشد.

از دیگ نکات مهم سفته، مطالبه وجه سفته در سرسید تاریخ پرداخت آن می باشد لذا اگر سفته را بعد از زمان تعیین شده مطالبه نمایید، سفته دیگر جزوه اسناد تجاری نخواهد بود و برای مطالبه آن باید سراغ وکیل رفت تا از طریق مراجع قضایی برای مطالبه وجه سفته اقدام نمود. مطالبه وجه سفته از جزئیات بسیاری برخوردار است که برای کسب اطلاع از مسائل سفته و نحوه رسیدگی به پرونده مطالبه وجه سفته باید به متخصص آن مراجعه نمایید .شاید بسیاری از افراد بگویند سفته کاربردی چندانی ندارد و لزومی ندارد از سفته استفاده گردد ، درحالی که سفته به عنوان یکی از اسناد تجاری فی مابین افراد در معاملات مورد استفاده قرار می گیرد و مسائل حقوقی آن ها هم همچنان بر سر جای خود پابرجاست و بسیاری از افراد بنابر دلایلی ، از داشتن دسته چک محروم شده اند، این فراد با سفته و یا فته طلب در بازار معامله می نمایند.

در مشاوره سفته تلفنی گفته می شود سفته بدون نام، حالتی دیگر از نحوه تنظیم می باشد که در این حالت‌، درتنظیم سند این امکان به وجود می آید که بدهکار، سفته‌ای را که صادر می‌کند، بدون نوشتن نام طلبکار بدهد. در اینصورت گیرنده می‌تواند یا خودش برای گرفتن در سررسید اقدام یا این که آن را به دیگری حواله بدهد. عبارت حواله کرد در آن به شخص دارنده این اختیار را می دهد که بتواند آن را به دیگری منتقل نماید ولی اگر حواله کرد، خط خورده شود، دارنده نمی‌تواند آن را به دیگری انتقال دهد.گیرنده اولیه سفته می‌تواند با پشت نویسی آن را به شخص دیگری انتقال دهد. پشت نویسی مانند چک برای انتقال سفته بانکی به دیگری یا وصول وجه آن می باشد. اگر پشت نویسی برای انتقال سفته باشد، دارنده جدید دارای تمام حقوق ومزایایی می شود که به آن سند تعلق دار که انتقال با امضای دارنده آن صورت می گیرد. همچنین دارنده سفته می تواند برای وصول وجه آن به دیگری وکالت بدهد که در این حالت باید وکالت برای وصول قید نیز شود.

نکته مهم در مشاوره سفته تلفنی این است که سفته در صورتی دارای اعتبار قانونی است و می توان برای وصول آن از طریق مراجع قضایی و قانونی اقدام نمود كه واجد وصف شكلی قانونی باشد . به همین جهت فرم سفته توسط مرجع ذیربط چاپ ودر بانك ها به اشخاص فروخته می شود.این سفته ها دارای نقش تمبر و شماره ی خزانه داری كل می باشد.در این فرمها سقف مبلغ اعتبار سفته نوشته است.مثلا اگر در حاشیه ی سفته نوشته شده باشد؛«سفته تا مبلغ یك میلیون ریال»،به این معناست كه متعهد در این سفته فقط تا یك میلیون ریال تعهد پرداخت دارد.بنابراین مبلغی كه در سفته نوشته می شود نمی تواند بیش از یك میلیون ریال باشد .

سفته ضمانتی در مشاوره سفته تلفنی

بعضی اوقات دیده می‌شود که فرد برای استخدام در جایی از او سفته می خواهند که آثاری در پی خواهد داشت که ممکن است نیروی کار مرتکب خلاف گردد و کارفرما با توجه به ادله قانونی، خسارت خود از آنجا دریافت نماید و اگر با پایان یافتن قرارداد نیروی کار، شخص سفته خودرا مطالبه کرده و کارفرما از باز پس دادن سفته امتناع نماید، جرم خیانت در امانت محقق می گردد ولی اگر سوء استفاده نکرده باشد باید استرداد سفته را مطالبه کند.

شاید افراد مختلفی سفته را ظهرنویسی (پشت نویسی) کنند و آن را به فرد دیگری منتقل کنند، در این حالت این افراد مسئولیت تضامنی (ضامن بودن) خواهند داشت و این به آن معناست کسی که در حال حاضر آن سفته را در اختیار دارد میتواند به هر کدام از افرادی که سفته را پشت نویسی کرده اند مراجعه کرده و وجه سفته را بگیرد. این حق هم برای ظهرنویسان بوجود می آید که پس از اینکه دارنده سفته به هر ظهرنویس مراجعه نمود، او (ظهرنویس) نیز به ظهرنویسان قبل از خود مراجعه نماید و وجه سفته ای که پرداخت کرده است را دریافت کند.

در مشاوره سفته تلفنی میگوییم از کجا سفته بخرید.

سفته را می شود از هر جایی خریداری نمود، از دستفروش در بازار گرفته تا بعضی از دکه های روزنامه فروشی. اما مطمئن ترین مکان برای خرید این سند، شعبه های بانک ملی می باشد. اگر سفته را از محل نامعتبر خریداری کنید ممکن است مبلغی بیشتر از آنچه مصوب است از شما دریافت کنند. حتی ممکن است در مبالغ بیشتر به شما سفته جعلی بدهند که دردسرها و مشکلات زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

مراحل وصول سفته توسط وکیل در مشاوره سفته تلفنی

اگر قصد وصول شدن و یا به اجرا گذاشتن سفته را دارید میتوانید این کار را به وکیل بسپارید.شما نیاز به وقت مشاوره حضوری با وکیل متخصص در وصول مطالبات دارید اما میتوانید تنها با یک تماس با ما بدون نیاز به حضور وکیل خود را داشته باشید. بهد  از گرفتن وکیل، جزئیات پرونده را برای وکیل شرح داده و چنانچه مدارکی برای اثبات ادعای خود و یا دفاع از خود دارید به وکیل تحویل داده و وکالتنامه وکیل را امضاء نمایید.

گروه حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از بهترین وکلای متخصص و مجرب با اشراف کامل به حل پرونده ها ی حقوقی می کوشد تا عدالت واقعی را برقرار نماید.(برای مشاوره سفته تلفنی با ما تماس بگیرید) وکیل خوب تا روز آخر به همراه موکل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل را منتفی می نماید و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها را خودش انجام می دهد و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلا در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد و معرفی موکلین قبلی به دیگران، آیینه روشنی از عملکرد مجموعه ماست.

مزایای وصول سفته توسط وکیل در مشاوره سفته تلفنی

1-مدت زمان صادر شدن حکم علیه صادرکننده سفته کمتر می شود.

2-وکیل میتواند برای واخواست سفته  شخصاً اقدام نماید.

3-نیازی به حضور شاکی یا خواهان در دادگاه نخواهد بود.

4-در صورت شناسایی اموال، وکیل میتواند سریعا آنها را توقیف نماید.

5-وکیل میتواند برای جبران ضرر و زیان موکل و خسارت تاخیر، دادخواست جداگانه تنظیم نماید.

6- وکیل میتواند حکم جلب صادرکننده سفته را هم از محاکم قضایی بگیرد.

سوالات متداول در مشاوره سفته تلفنی

1-نحوه پس گرفتن سفته از کارفرما در صورت امتناع او به چه صورتی می باشد؟

در ابتدا برای نامبرده اظهارنامه ارسال نمایید که سفته را مسترد کند، اگر انجام نداد با تقدیم دادخواست مبنی بر الزام وی به استرداد سفته اقدام نمایید.تقدیم دادخواست از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی صورت می پذیرد.شما می توانید برای نوشتن دادخواست خود با  گروه حقوقی صدای وکلا تماس بگیرید.

2-چه تفاوتی بین سفته و برات وجود دارد؟

تفاوتی که سفته با برات دارد این است که در سفته صادر کننده به شخص دیگری دستور پرداخت را نمی دهد بلکه خودش تعهد می کند که مبلغ سفته را پرداخت نماید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره حقوقی با ما تماس بگیرید.

3-آیا می توان سفته بدون تاریخ را به اجرا گذاشت ؟

شما می توانید با نوشتن تاریخ و تکمیل آن از طریق اداره واخواست، بعد از واخواست سفته ها به طرح دادخواست اقدام نموده و یا صدور برگ اجرائیه از طریق اجرائیات اداره ثبت نمایید.همچنین می توانید برای اشراف کامل به جزیات اجرا با ما در تماس باشید.

4-از شخصی که در شهر دیگری زندگی می کند، سفته دارم.چگونه میتوانم سفته ها را واخواست کنم؟

ابتدا باید بدانید که در سه محل می توان از طریق مراجع قضایی وجه سفته را مطالبه نمود: 1.دادگاه محل اقامت خوانده (متعهد پرداخت وجه سفته) 2. دادگاه محل وقوع عقد یا قراردادی که به موجب آن سفته صادر گردیده است. 3.دادگاه محل انجام تعهدی که به موجب قرارداد،متعهد پرداخت سفته باید آن تعهد را در آن محل انجام دهد.

5-آیا دارنده سفته میتواند خودش سفته را کامل و وصول کند؟

مانعی ندارد و میتواند سفته را عند المطالبه نوشته و در وجه خود تنظیم نموده و برای وصول آن اقدام کند. اگر اعسار متعهد پذیرفته شود مبلغ سفته،  قسطی خواهد شد. همچنین دارنده سفته وقتی میخواهد سفته از فردی بگیرد میتواند از او بخواهد که ضامن پشت سفته را امضا کند تا اگر صادرکننده سفته آن را پرداخت نکرد به ضامنی که ضمانت را بر عهده گرفته است مراجعه نماید. برای مشاوره سفته تلفنی  با گروه حقوقی صدای وکلا به شماره های 90909071782 و 02144070277 تماس بگیرید.

6-مرحله بعد از واخواست سفته چیست؟به از واخواست سفته چه باید کرد؟

باید بدانید که یک برگه واخواست برای شما میباشد و یک برگه آن به صادرکننده ابلاغ و یک برگه دیگر در دادگاه خواهند ماند بنابراین شما باید برگه متعلق به خودتان را تحویل بگیرید. نسخه دوم توسط مامور ابلاغ به صادرکننده سفته ابلاغ می گردد. سپس میتوانید از دادگاه بخواهید که اموال ایشان را توقیف کند و یا دادخواست حقوقی مطالبه وجه بدهید.

7-آیا وصول سفته بدون اثر انگشت امکان پذیر است؟

بله در صورتیکه سفته دارای امضا باشد نیز دارنده سفته میتواند برای وصول آن اقدام کندشما می توانید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره حقوقی با ما تماس گرفته تا مشاوران و وکلای ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

8-وصول سفته در صورتیکه شش ماه از تاریخ سر رسید گذشته باشد چگونه است؟

در صورتیکه تا ده روز بعد از تاریخ سر رسید سفته برای واخواست آن اقدام نکرده باشید دیگر مزایای سند تجاری را نخواهد داشت و فقط میتوانید با استناد به آن دادخواست خود را تنظیم نمائید و حدودا شش تا هفت ماه زمان خواهد برد. در مشاوره سفته تلفنی کلیه اطلاعات لازم در این زمینه به شما داده می شود.

9-اگر بابت سفته قراردادی نوشته نشود معتبر است‌؟

بله بسیار خطرناک بوده و به هیچ عنوان نباید سفید صادر شود و حتما در صورتیکه بابت ضمانت و یا حسن انجام کار بوده است باید حتما در قرارداد و در خود سفته این عبارت تکمیل شود.

10- من از فردی سفته دارم که یک دانگ از یک منزلی در گرو بانک میباشد. توقیف چگونه است؟

بله حتما شما ابتدا سفته را واخواست کرده و برای وصول آن طریق دادگاه اقدام نمائید سپس ضمن معرفی ملک به دادگاه برای توقیف آن اقدام کنید تا بتوانید سهم ایشان را توقیف و بابت طلب خود وصول کنید. برای مشاوره سفته تلفنی  با گروه حقوقی صدای وکلا به شماره های 90909071782 و 02144070277 تماس بگیرید.

گروه حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

 

امروزه با توجه به اهمیت مشاوره و آگاهی از مراحل حقوقی داشتن یک مشاور یا وکیل تلفنی در تمام ساعات شبانه روز که در دسترس شما باشد واجب و ضروری میباشد.

 

بنابر این مجموعه ما سعی دارد با صرفه جویی در زمان و هزینه  با راحت ترین راه ارتباطی شما را به یکی از کارشناسان حقوقی مرتبط کرده و با چند دقیقه مکالمه حقوقی تلفنی آگاهی لازم را نسبت به مسائل خود به دست آورید. 

 

جهت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات خود را وارد نمایید

به راحتی میتوانید مشاوره حقوقی خود را رزرو کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل کنند

مشاوران در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند

    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟