مشاوره طلاق تلفنی

گروه مشاوره حقوقی تلفنی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی طلاق شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

مشاوره طلاق تلفنی

قبل از گرفتن مشاوره طلاق تلفنی باید با معنا و مفهوم آن آشنایی داشته باشیم .طلاق در لغت به معنای گشودن گره و رها کردن است. از نظر ماهیت حقوقی طلاق , ایقاعی ست از سوی زوج یا نماینده او که مخصوص نکاح دائم است(ماده 1139 قانون مدنی).حتی در مواردی که طلاق با توافق زوجین واقع میشود که اصطلاحا آن را طلاق توافقی مینامند , ماهیت حقوقی آن تغییری نمیکند.

برای مشاوره حقوقی در زمینه طلاق باید با فردی آگاه و متخصص مراجعه کنید. اما بدلیل مشکلاتی اعم از سختی در دسترس بودن وکیل یا مشاور به صورت آنی و رفت و آمد ، گروه حقوقی صدای وکلا روش مشاوره حقوقی تلفنی را به شما پیشنهاد می دهد. بنابراین شما می توانید با تماس از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071782 و یا با رزرو مشاوره از طریق شماره 02144070277 و 02144070399 تمام اطلاعات لازم در این زمینه به دست آورید.

مشاوره طلاق تلفنی  و انواع طلاق

انواع مختلفی برای طلاق در احکام شرعی و قانونی کشور وجود دارد.

طلاق رجعی ـ طلاق بائن ـ طلاق خلع ـ طلاق مبارات ـ طلاق توافقی

در مشاوره طلاق تلفنی گفته می شود که طلاق دارای انواع خاصی ست که هرکدام احکام  و شرایط خاص خود را دارند. برخی از شرایطی که در قانون برای طلاق ذکر شده است از شرایط اساسی و ماهیتی ست و برخی دیگر از شرایط صوری و تشریفاتی که عدم رعایت شرایط آن موجب باطل شدن طلاق خواهد شد. علاوه بر این شرایط , تشریفاتی نیز وجود دارد مربوط به نحوه بیان اراده و شکل بیرونی طلاق که ضروری به حساب آمده است.درمورد انواع طلاق نیز میتوان به طلاق به اراده مرد ، طلاق به درخواست زن و طلاق توافقی اشاره کرد که امروزه طلاق توافقی رایج ترین آنهاست.هر یک از این موارد دارای شرایط اختصاصی جدای از شرایط و تشریفات عمومی طلاق می باشد.

1- در مورد طلاق از طرف مرد میتوان گفت طبق قانون، طلاق میتواند به صورت یک طرفه از سمت مرد انجام شود اما در این صورت طبق بندی که در عقدنامه ها وجود دارد مرد باید نیمی از دارایی که بعد از عقد به دست آورده را به همسر خود منتقل نماید و همچنین باید در این طلاق تکلیف مهریه، نفقه و حضانت فرزند توسط دادگاه مشخص گردد.

2- طلاق  از طرف زن  خلع نام دارد که بر اثر کراهت زن از مرد می باشد. زن حقی در طلاق متاسفانه ندارد و تا رضایت مرد نباشد طلاق صورت نمی گیرد. اما با بخشش بیش از نصف مهریه اصطلاحا زن به مرد فدیه میدهد که اگر مرد این فدیه را قبول کند طلاق محقق می گردد.

3- نوع سوم طلاق ، طلاق توافقی می باشد که در آن زوجین باید پس از مشخص کردن مهریه ، نفقه و حضانت فرزندان و اجرت المثل به صورت توافقی از هم جدا می شوند. طلاق توافقی مزیت هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 مزایای طلاق توافقی

1-سریع تر بودن صدورحکم

2-عدم تشکیل پرونده های سنگین و متعدد

3-کاهش دعوای بین زوجین و خانواده ها

4- تعداد دفعات حضور در دادگاه کاهش می یابد

5-کاهش فشار روانی فرزندان و زوجین

6-هزینه کمتر و زمان کوتاه تر

 معایب طلاق توافقی

علی رغم کاهش تنش ها و مشکلات در طلاق توافقی نسبت به انواع دیگر طلاق , در این زمینه هم مشکلاتی وجود دارد. با وجود توافق میان زوجین برای جدایی، مهریه ، نفقه، حضانت فرزندان و … این توافقات هیچ الزامی برای زوج در مورد حضور در دفترخانه به وجود نمی آورد به عبارت دیگر مرد میتواند بعد از این توافقات در دفترخانه حاضر نشود و نمیتوان وی را مجبور کرد.

چگونگی مراحل طلاق توافقی در مشاوره طلاق تلفنی:

1-در صورت مراجعه زوجین متقاضی طلاق توافقی به دادگاه ابتدا موضوع به مرکز مشاوره خانواده ارجاع می شود. البته زوجین میتوانند از قبل به مرکز مشاوره مزبور مراجعه کنند.

2-دادگاه موارد مورد توافق را بررسی کرده و سعی میکند بین زوجین سازش برقرار نماید . اگر سازش حاصل نشود دادگاه گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند.

3- گواهی عدم امکان سازش توسط دادگاه صادرکننده رای نخستین به دفاتر رسمی ازدواج و طلاق ارسال می گردد.

4- زوجین به دفترخانه مراجعه نموده و گواهی عدم امکان سازش حداکثر ظرف سه ماه تسلیم می نمایند

5-اجرای صیغه طلاق با رعایت تشریفات قانونی و شرعی در دفترخانه صورت می پذیرد.

مشاوره طلاق تلفنی  و هزینه های طلاق توافقی

هزینه های معمول طلاق توافقی شامل هزینه ثبت دادخواست , هزینه مشاوره خانواده , هزینه ثبت طلاق در دفتر خانه و حق الوکاله وکیل می باشد. شما می توانید با تماس از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071782 و یا با رزرو مشاوره از طریق شماره 02144070277 و 02144070399 تمام اطلاعات لازم در این زمینه به دست آورید.

مشاوره طلاق تلفنی  و مدت زمان طلاق توافقی

در بسیاری از موارد مدت زمان نتیجه در دعاوی حقوقی یکی از دغدغه های طرفین است که این دغدغه در پرونده های طلاق به مراتب بیشتر است. از میان انواع طلاق , طلاق توافقی در مدت زمان کمتری به نتیجه میرسد که در اغلب موارد در شعب دادگاه خانواده تهران ,در صورت داشتن وکیل این مدت کمتر از یک هفته می باشد. البته در مناطق مختلف این زمان ممکن است متفاوت باشد.در صورتی که طلاق توافقی از طریق وکلای دادگستری پیگیری شود حتی نیازی به حضور زوجین در دفترخانه و دادگاه نمیباشد. برای تعیین وقت با وکلای گروه حقوقی صدای وکلا با شماره 02144070277 تماس حاصل فرمایید .

مشاوره طلاق تلفنی مهریه در طلاق توافقی

موضوعی که ذهن اکثریت مردم را مورد توجه قرار می دهد بحث مهریه است. در حالیکه طلاق توافقی مستلزم بخشیدن مهریه نیست بلکه آنچه که در طلاق توافقی حائز اهمیت است این است که در مورد مهریه توافقی بین زوجین حاصل شود که ممکن است بذل تمام یا بخشی از مهریه نیز باشد. بنابراین هرگونه توافقی که درمورد مهریه بین زوجین حاصل شود با ماهیت طلاق توافقی منافاتی ندارد. همچنین درصورت عدم ایفای تعهد مرد مبنی بر پرداخت مهریه , زن میتواند ضمن دادخواست مطالبه مهریه حقوق خود را از طریق دادگاه مطالبه نماید.

شایان ذکر است که ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق مانع اخذ مهریه از همسر سابق نخواهد بود.

مشاوره طلاق تلفنی  و استرداد جهیزیه در طلاق توافقی

اگر توافق مبنی بر استرداد جهیزیه به زن باشد ،زمان آن نیز باید با توافق تعیین گردد. بنابراین مانند سایر مسائل طلاق توافقی , زوجین در رابطه با استرداد جهیزیه نیز توافق میکنند اما اگر به هر دلیل این توافق حاصل نشود زن  مجبور به طرح دعوای استرداد جهیزیه در شورای حل اختلاف یا دادگاه خانواده می باشد. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز میتوانید با مشاوره طلاق تلفنی اطلاعات لازم در این زمینه را بدست آورید.

مشاوره طلاق تلفنی  و حقوق زن در طلاق توافقی

علی رغم رواج طلاق توافقی , در فقه امامیه و قانون مدنی ایران طلاق توافقی پیش بینی نشده زیرا فقه امامیه طلاق را ناشی از اراده مرد ویک حق و اختیار برای او میداند و رضایت زوجه را در طلاق بی اثر میداند. بنابراین نه در شریعت و نه در قانون توافق زوجین از موجبات طلاق به شمار نیامده است. این برداشت از معنای طلاق توافقی در مشاوره طلاق تلفنی به موجب مفهوم مضیق از طلاق با توافق به وجود آمده است که در آن اراده زن همسان و برابر با اراده مرد در نظر گرفته شده است و طلاق توافقی را مانند قراردادی بین زوجین میداند که در فقه و قانون پذیرفته نمی باشد. ولی با قائل شدن به مفهوم گسترده تر برای طلاق توافقی میتوانیم طلاق خلع مبارات را نوعی طلاق توافقی بدانیم که در قانون به رسمیت شناخته شده است.

مشاوره طلاق تلفنی و بهترین نوع طلاق از نظر صدای وکلا

در بسیاری از موارد زن و مرد در مورد قوانینی مانند طلاق توافقی، اطلاعات بسیار كمی دارند. اطلاع از قوانین طلاق، این امر را بسیار آسان‌تر می‌کند و از میزان صدمات آن می كاهد. بهترین نوع طلاق، طلاق توافقی است كه در آن زن و شوهر با پذیرفتن شرایط همدیگر و با علم به مشكلات حقوقی، صرف هزینه و وقت تصمیم می‌گیرند از هم جدا شده و میزان صدمه را به حداقل رسانده و زندگی تازه‌ای را شروع كنند. متاسفانه در برخی دفاتر مشاوره، زن و شوهر به جدایی و طلاق توافقی تشویق می‌شوند.

مشاوره طلاق تلفنی  و وظیفه مشاوره طلاق توافقی

مشاوره طلاق به معنی كمک به زن و شوهر برای جدا شدن از یکدیگر نیست. بلكه مشاور سعی می‌كند با بررسی مشكلات زوجین و سنجش امکان نجات زندگی مشترک و بهبود رابطه زوجین راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهد. در صورتی كه به این نتیجه برسد كه امکان ادامه زندگی مشترک وجود دارد، زوجین را تشویق می‌کند تا از مشاوره خانواده بهره‌مند شوند و به زندگی خود فرصتی دوباره دهند. همچنین در مورد تبعات حقوقی و اجتماعی طلاق  و قوانین آن و تطبیق آن با مشكلات زوجین اطلاعات بسیاری به زوجین می‌دهند و ایشان را حتی در مواردی از طلاق منصرف می‌كنند و راه‌هایی را برای رفع مشكلات زندگی مشترک ارائه می‌دهند. برعکس زمانی که امکان نجات زندگی مشترک وجود نداشته و زوجین اصرار زیادی بر جدایی داشته‌باشند آن‌ها را در زمینه مراحل قانونی آن راهنمایی می‌کند تا با کمترین میزان آسیب از یکدیگر جدا شوند؛ در برخی موارد طلاق بهترین راه برای جبران آسیب‌هاست.

در مشاوره طلاق تلفنی چه اطلاعاتی را در اختیار مراجعین قرار می‌دهیم؟

نا آگاهی ، عدم اطلاع و احترام دختران و پسران به قانون و سنت‌ها موجب بروز شرایطی می‌شود كه زوجین بعد از مدت كوتاهی كه غالبا زیر یكسال است درخواست طلاق می‌دهند در حالی كه از تبعات اجتماعی و عاطفی آن برای هر دو طرف اطلاع ندارند. مشاوره طلاق به زوجین كمک می‌كند تا برای طلاق از منطق بیشتری استفاده كنند و كمتر از احساسات خود پیروی كنند و به این ترتیب از طلاق‌های اشتباه جلوگیری کنند و طلاق‌هایی هم كه رخ می‌دهد با صدمات كمتری همراه باشد.

مشاوره طلاق تلفنی  و ضرورت مشاوره پیش از طلاق

اکثر طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی رخ می‌دهد. برای جلوگیری از طلاق، بهترین راه استفاده از مشاوره طولانی مدت و هدف دار برای زوجین قبل از ازدواج است و در صورتی كه به هر دلیل زوجین تصمیم به طلاق گرفتند بهتر است از مشاوره طلاق استفاده كنند. طلاق (توافقی) سریع و بدون بررسی كافی ریشه بسیاری از صدمات روحی و جمسی است. بنابراین در مورد تصمیم به این مهمی حداقل یک ماه به خود فرصت دهید و در این مدت، بسیار خوب است كه از مشاوره‌ی مستمر و متخصصان مجرب بهره مند شوید. همواره به افراد توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از مسائل و مشکلاتی از جمله طلاق حتما پیش از ازدواج در جلسات مشاوره ازدواج شرکت کنند.

مشاوره تلفنی طلاق

آنچه باید دغدغه ی ما باشد این که بی هیچ تعارفی بپذیریم بنیان های خانواده در ایران به شدت در حال فروپاشی است. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی ، به بررسی بیشتر موضوعات و مشکلات مطرح شده در روابط زناشویی و منجر نشدن هر مشکل کوچکی به طلاق، بیندیشیم و به دنبال مناسب ترین راه برای حل آن ها بگردیم. مسئله طلاق از جمله مسائلی است که ممکن است برای هر فردی اتفاق افتد. افراد در صورت مواجه با این مسئله معمولا به دنبال شخصی هستند که مشاوره طلاق تلفنی را با وی انجام دهند. مشاوره در امر طلاق امری حیاتی است، چرا که بسیاری از مسائل در فرآیند طلاق رخ می دهد که نیازمند حضور و مشاوره وکیل مجرب است که در این باره تجربه کافی داشته باشد.

نکات مهم در مشاوره طلاق تلفنی :

1-از آنجایی که طلاق یکی از مسائلی است که ارتباط مستقیمی با روحیه افراد دارد در اقدام به آن شتاب زده عمل نکنید، در صورتی که احساس می کنید امکانی برای ادامه زندگی وجود دارد از این موضوع صرف نظر کنید.

2-در زمان مشاوره طلاق تمامی مواردی که باعث شده است به سمت طلاق حرکت کنید را برای وکیل مربوطه به طور کامل توضیح دهید تا به این ترتیب وکیل بتواند به درستی در خصوص شرایط تصمیم گیری درستی به عمل آورد.

3-پس از تصمیم قطعی برای طلاق به وکیل خود اعتماد کنید و اجازه دهید تا با راهنمایی هایی که در طی سالیان به دست آمده است شما را راهنمایی کند و در مسیر درست قرار دهد.

مشاوره طلاق تلفنی

طلاق یکی از راهکارهای نهایی در زندگی زناشویی است. اگر زندگی خود را دوست دارید و می خواهید آنرا حفظ کنید پس فکر کردن به طلاق درست نیست و باید زندگی مشترک را بصورت اصولی حفظ کرده و آنرا مستحکم کنید. اما اگر علاقه ای به زندگی مشترک و همسر خود ندارید و یا بواسطه مشکلات و مسائل پیش آمده تصمیم بر جدایی گرفته اید بهتر است قبل از اینکار حتما از مشاوره طلاق بهره مند شوید. اینکار سبب می شود تا حتی در صورت طلاق گرفتن نیز، بهترین اقدام ممکن صورت پذیرد. زیرا در برخی مواقع مانند وجود مخاطرات جانی و عدم احساس امنیت و …، طلاق گرفتن امری ضروری بنظر می رسد.

گروه حقوقی صدای وکلا برای حل مشکلات و بالا بردن اطلاعات حقوقی شما همه روزه از 9 صبح برای ارائه خدمات و مشاوره حقوقی در خدمت شماست. بنابراین شما می توانید با تماس از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071782 و یا با رزرو مشاوره از طریق شماره 02144070277 و 02144070399 تمام اطلاعات لازم را به صورت مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری به دست آورید.

گروه حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

 

امروزه با توجه به اهمیت مشاوره و آگاهی از مراحل حقوقی داشتن یک مشاور یا وکیل تلفنی در تمام ساعات شبانه روز که در دسترس شما باشد واجب و ضروری میباشد.

 

بنابر این مجموعه ما سعی دارد با صرفه جویی در زمان و هزینه  با راحت ترین راه ارتباطی شما را به یکی از کارشناسان حقوقی مرتبط کرده و با چند دقیقه مکالمه حقوقی تلفنی آگاهی لازم را نسبت به مسائل خود به دست آورید. 

 

جهت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات خود را وارد نمایید

به راحتی میتوانید مشاوره حقوقی خود را رزرو کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل کنند

مشاوران در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند

    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟