هزینه ها و هدایای دوران دوستی و نامزدی

هزینه ها و هدایای دوران دوستی و نامزدی

در این مقاله میخواهیم درباره هزینه ها و هدایای دوران دوستی و نامزدی برایتان مطالبی ارائه دهیم: از جمله سوالاتی که این روزها در مشاوره حقوقی تلفنی برای خیلی ها پیش می آید این است که آیا پسر می تواند تمام هزینه های واریزی و هدایای که در دوران دوستی با دختر پرداخت کرده را مطالبه کند؟ شما میتوانید از طریق گرفتن مشاوره حقوقی تلفنی از گروه حقوقی صدای وکلا به سوالات خود در ذهنتان پاسخگو باشید.

هزینه ها و هدایای دوران دوستی و نامزدی

پسر با داشتن رسید های واریزی که از ATM گرفته و یا پرینت حساب بانکی خود می تواند خواسته ی استرداد تمام هزینه های واریز شده به حساب دختر را داشته باشد. قابل ذکر است، تنها در صورتی که آقا هزینه هایی که کرده را به صورت دستی و اسکناس به شخص دختر پرداخت کرده باشد، باید با داشتن شاهد و مدارک قانع کننده و محکمه پسند اقدام نماید و اثبات این مسئله که به صورت دستی مبلغی را به شخص مقابل پرداخت نموده کمی مشکل است. در مشاوره حقوقی تلفنی به شما میگوییم تا به این موضوع هم توجه شود که پسر علاوه بر هزینه های واریزی، می تواند خواستار تمام هزینه های دوران دوستی نیز باشد. به این صورت که خواسته ی خود را ( مطالبه وجه ) می تواند در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با تنظیم دادخواست ثبت کند. سپس موضوع به دادگاه ارجاع داده می شود و پس از صدور رای قطعی، اجرائیه به اجرای احکام فرستاده می شود. تمام این مراحل و مسئله در مورد شخص دختر نیز صادق است.

هزینه ها و هدایای دوران دوستی و نامزدی

     هزینه ها و هدایای دوران دوستی و نامزدی

همچنین مشاوره حقوقی تلفنی در مورد هزینه های دوران نامزدی برای شما روشن می سازد که آنچه که مابین نامزدها رد و بدل می گردد مشروط به ازدواج کردنشان است و وقتی این چنین قراری موجود نباشد، دیگر علتی جهت تعلق هدیه ها هم وجود ندارد. بنا به همین علت می باشد که قانون مدنی، مجوز استرداد هدایا به دو طرف را داده است. کارشناسان ما در مشاوره حقوقی تلفنی بیان می دارند و قانونگذار هم درماده های ۱۰۳۷و۱۰۳۸ قانون مدنی به ترتیب این چنین بیان نموده است که ( هرکدام از نامزدها می توانند که اگر قرارشان به هم خورد، هدیه هایی که به طرف دیگر یا به پدر مادر وی جهت وصلت نمودن داده است مطالبه نماید. مشاوره حقوقی تلفنی شما را آگاه می سازد که اگر عین هدایا وجود نداشته باشد، باید قیمت هدایا را پرداخت کند که معمولا نگه داشته می شود. مگر که آن هدیه ها بدون تقصیر طرف مقابل، تلف گشته باشد ) مفاد ماده قبل نیز از نظر رجوع به قیمت آن در مواردی که وصلت بخاطر فوت یکی از طرفین به هم بخورد، محسوس نیست. پس با توجه به ماده های بالا در مورد دریافت اگر قبل از عقد نکاح از سمت نامزدها و یا پدر و مادر طرفین، مزیت هایی به طرف دیگر داده شده است، این هدیه ها در همه ی موارد قابل مطالبه نیستند، بلکه فقط تحت شرایطی، طرف اهداکننده حق مطالبه کردن آن هدیه ها را دارد.

پیشنهاد می شود قبل از انجام هرگونه اقدامی از کارشناس حقوقی و یا وکیل متخصص مشاوره حقوقی تلفنی بگیرید تا دچار اشتباه و یا تلف شدن هزینه و زمان نگردید. گروه حقوقی صدای وکلا در صدد این مسئله می باشد تا خدمات حقوقی خود را به بهترین نحو ممکن به شما عزیزان ارائه نماید.

مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره حقوقی به روش بسیار ساده و راحت تنها با تماس با شماره:
021-44070277
    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟