صدای وکلا

مشاوره تلفنی حقوقی : 9099071782

تماس از طریق تلفن ثابت سراسر کشور بدون گرفتن کد

مهریه

وقتی سخن از طلاق توافقی به میان می آید موضوعی که به ذهن اکثریت مردم خطور میکند بحث بذل یا بخشش مهریه است.در حالیکه طلاق توافقی مستلزم بخشیدن مهریه نیست بلکه آنچه که در طلاق توافقی حائز اهمیت است این است که در مورد مهریه توافقی بین زوجین حاصل شود که ممکن است بذل تمام یا بخشی از مهریه نیز باشد.بنابراین هرگونه توافقی که درمورد مهریه بین زوجین حاصل شود با ماهیت طلاق توافقی منافاتی ندارد.چنانچه توافق مبنی بر بذل مهر صورت گرفته باشد در مدت عده طلاق, زوجه میتواند به مهریه بذل شده رجوع نماید.این رجوع از مهریه بذل شده ضمن طلاق توافقی, طلاق را از حالت بائن به رجعی تبدیل میکند.

قوانین مهریه مدت هاست که در کشور ما به بحث داغی تبدیل شده و حاشیه های زیادی را با خود به همراه داشته است. از مجرم شدن یک روزه داماد گرفته تا تمکین نکردن عروس خانم بعد از عقد و حقی که بعد ازمرگ نیز برذمه آقای داماد است، همگی حاشیه‌ها و مسایلی هستند که این روزها همه آنهایی که ازدواج کرده اند با آن دست به گریبانند.به شما که هنوز در مراحل اولیه ازدواج هستید یا خدای ناکرده کمی بینتان شکرآب شده است و قصد دارید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید، خواندن این گزارش را پیشنهاد می‌کنیم.

 

نفقه

مهریه در طلاق توافقی به چه صورت است؟ 

وقتی سخن از طلاق توافقی به میان می آید موضوعی که به ذهن اکثریت مردم خطور میکند بحث بذل یا بخشش مهریه است.
در حالیکه طلاق توافقی مستلزم بخشیدن مهریه نیست بلکه آنچه که در طلاق توافقی حائز اهمیت است این است که در مورد مهریه توافقی بین زوجین حاصل شود که ممکن است بذل تمام یا بخشی از مهریه نیز باشد.(مهریه در طلاق توافقی به چه صورت است؟)
بنابراین هرگونه توافقی که درمورد مهریه بین زوجین حاصل شود با ماهیت طلاق توافقی منافاتی ندارد.
چنانچه توافق مبنی بر بذل مهر صورت گرفته باشد در مدت عده طلاق, زوجه میتواند به مهریه بذل شده رجوع نماید.این رجوع از مهریه بذل شده ضمن طلاق توافقی, طلاق را از حالت بائن به رجعی تبدیل میکند.
همچنین درصورت عدم ایفای تعهد زوج مبنی بر پرداخت مهریه , زوجه میتواند ضمن دادخواست مطالبه مهریه حقوق خود را از طریق دادگاه مطالبه نماید.
شایان ذکر است که ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق مانع اخذ مهریه از همسر سابق نخواهد بود.

طلاق اصولا از طرف زوج یا به نمایندگی از زوج میباشد اما در فسخ نکاح از این حیث تفاوتی میان زوج و زوجه نیست. تفاوت دیگر این دو نهاد حقوقی در ایجاد حرمت میان زوجین است اما مهم ترین تفاوت ها در موجبات طلاق و فسخ نکاح و وضعیت مهریه است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد موجبات فسخ نکاح ، تشریفات طلاق ، حق زوجه بر مهریه بعد از طلاق یا فسخ نکاح و سایر مسائل حقوقی خود با کارشناسان ما در مرکز مشاوره حقوقی تلفنی صدای وکلا تماس بگیرید.

آیا مهریه زندان دارد؟(قانون جدید مهریه)

آیا مهریه زندان دارد؟ قانون جدید مهریه ، با توجه به اخباری که اخیرا از طریق سایت های خبری و سایر وسایل ارتباط جمعی به گوش مردم رسیده برای بسیاری این سوال مطرح شده است که آیا مهریه دیگر زندان ندارد؟ یا اینکه قانون جدید در مورد مهریه چیست؟
مهریه مالی ست که مرد موظف است به زن بپردازد و معمولا در زمان عقد تعیین میشود. مهریه را به دو صورت میتوان تعیین کرد ؛ یکی اینکه مرد میتواند مال معینی را مهر همسر خود قرار دهد و چناچه زوجه با این امر موافق باشد مال معین به مالکیت زوجه در خواهد آمد. البته این مال نیز باید ویژگی هایی داشته باشد از جمله اینکه ملک زوج باشد و الا غیرنافذ است و نیاز به تنفیذ مالک مال خواهد داشت.
نکته اول آنکه مهریه بالای 110 عدد سکه تمام بهار آزادی یا معادل آن زندان ندارد. به این معنا که مهریه تا 110 سکه یا معادل آن با ضمانت اجرای جلب همراه خواهد بود اما بیشتر از این مبلغ و در صورتی که زوجه نتواند مالی از زوج معرفی کند امکان جلب زوج وجود ندارد.
در صورتی که زوج توانایی مالی پرداخت مهریه را نداشته باشد یک ماه مهلت دارد که با تنظیم دادخواست اعسار و تقدیم آن به دادگاه ادعای اعسار خود را مطرح کند. بعد از اثبات اعسار چنانچه زوج پیش پرداخت مهریه و یا اقساط آن را پرداخت نکند امکان جلب مطرح خواهد شد.
چنانچه پاسخ پرسش خود را دریافت نکرده اید و یا برای طرح پرسش های حقوقی خود با کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی تلفنی صدای وکلا تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی تلفنی

(با تلفن ثابت)

مشاوره حقوقی به روش بسیار ساده و راحت تنها با تماس با شماره:

9099071782

مشاوره حقوقی

گروه مشاوره حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

پرسش و پاسخ حقوقی

در صورتی که تمایل دارید از مشاورین و وکلا (صدای وکلا) سوال خود را به صورت متنی یا صوتی (واتساپ)مطرح کنید و پاسخ خود را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید کافیست با خرید تعرفه های موجود در سایت اقدام نمایید و تماس خود را انجام دهید

جهت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات خود را وارد نمایید

به راحتی میتوانید مشاوره حقوقی خود را رزرو کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل کنند

مشاوران در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند

گروه حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

 

امروزه با توجه به اهمیت مشاوره و آگاهی از مراحل حقوقی داشتن یک مشاور یا وکیل تلفنی در تمام ساعات شبانه روز که در دسترس شما باشد واجب و ضروری میباشد.

 

بنابر این مجموعه ما سعی دارد با صرفه جویی در زمان و هزینه  با راحت ترین راه ارتباطی شما را به یکی از کارشناسان حقوقی مرتبط کرده و با چند دقیقه مکالمه حقوقی تلفنی آگاهی لازم را نسبت به مسائل خود به دست آورید. 

 

چرا صدای وکلا را انتخاب کنیم؟

تخصص

صرفه جویی در هزینه

صرفه جویی در زمان

یک لایحه پر سر و صدا در قوانین مهریه

مهریه به دوران خیلی دور برمی‌گردد و سابقه ای به قدمت ازدواج دارد، حداقل در ایران ما که اینطور است، یادش بخیر شعار مادربزرگم این بود” زن با رخت سفید میره خونه بخت و با کفن سفید می یاد بیرون” ۷۰ سالش تموم شد که فوت کرد، می گفت به زمان خودش پدر بزرگم ۴ هزار تومان مهرش کرده است، شاید آن روزها مردها خیالشان راحت بود که هیچ زنی مهرش را طلب نمی کند. اما قوانین مهریه به خصوص درسال های اخیر، تغییر زیادی کرده است و برخی زنان با کوچکترین بهانه ،این حق قانونی را برای آزار شوهرها هم شده از آنها طلب می‌کنند.بالاخره با ادامه پیدا کردن این رویه و بالا بودن مبالغ مهریه و افزایش تعداد دامادهای زندانی، موجب شد که مسوولان به فکر چاره‌ای افتادند. به طور حتم تدوین و تصویب لایحه حمایت از خانواده” مهم ترین اقدامی است که برای حل این معضل از سوی مقامات انجام شده است.

مهریه زوجه بعد از فوت زوج :

بعد از فوت افراد مسئله ی تقسیم ترکه و ادای دیون و واجبات مالی فرد مطرح خواهد شد که از قوانین و مقررات مهم فقهی و قانونی در نظام حقوقی ایران میباشد.اما یکی از پرتکرارترین سوالات در این زمینه این است که آیا بعد از فوت مرد ، زن میتواند مهریه خود را مطالبه کند ؟ یا اینکه تکلیف مهریه زن پس از فوت شوهر چیست؟
در صورتی که مردی قبل از پرداخت مهریه همسر خود فوت کند و اموالی از وی به جا مانده باشد ، زن میتواند پیش از سایر وراث مهریه خود را مطالبه کند. به این معنی که حتی ممکن است بعد از وصول مهریه توسط زن سهم الارثی برای ورثه باقی نماند.
مهریه ای که به این طریق دریافت میشود ارتباطی به سهم الارث زن نداشته و زن همچنان سهم الارث قانونی خود را از بقیه ترکه مطالبه خواهد کرد.
زوجه ی متوفی برای وصول مهریه از ترکه شوهر متوفی خود لازم است اقدام به تنظیم دادخواست به طرفیت ورثه نموده و در دادگاه صالح اقامه دعوا نماید.
همچنین لازم به یادآوری است که حتی اگر پیش از وصول مهریه ، زن نیز از دنیا برود ورثه ی قانونی زن میتوانند مهریه او را دریافت کنند.
میزان سهم الارث زوجه نیز در دو فرض قابل بررسی میباشد.فرض اول آنکه زوج دارای فرزند یا فرزندانی باشد که در این صورت سهم الرث زوجه بیش از یک هشتم نخواهد بود. فرض دوم نیز در جایی ست که متوفی فرزندی نداشته یا فرزند او در زمان فوت پدر در قید حیات نبوده است که در این حالت سهم الارث زوجه یک چهارم ترکه خواهد بود.

جعاله
مهریه زوجه بعد از فوت زوج

برای طرح سوالات خود و آگاهی از جزئیات مسائل ارث و وصیت ، تفاوت ارث زوج و زوجه در صورتی که تنها وارث باشند و … با کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی تلفنی صدای وکلا تماس بگیرید.

 تماس از طریق تلفن ثابت

82 17 907 909  

 همچنین میتوانید به صورت آنلاین از مشاوره حقوقی ما بهرمند گردید.

    سبد خرید