وکیل طلاق

وکیل طلاق: مسئله طلاق از جمله مسائلی است که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیوفتد. افراد در صورتی که با این شرایط مواجه شوند معمولا به دنبال شخصی هستند که مراحل طلاق را با وی انجام دهند. مشاوره در امر طلاق امری حیاتی است، چرا که بسیاری از مسائل در فرآیند طلاق رخ می دهد که نیازمند حضور و مشاوره وکیل مجرب است که در این باره تجربه کافی داشته باشد. اگر سوالی برایتان بی پاسخ ماند میتوانید از طریق گرفتن مشاوره حقوقی تلفنی از گروه حقوقی صدای وکلا به سوالات خود در ذهنتان پاسخگو باشید.

انواع روش های طلاق

طلاق توافقی :

ساده ترین شکل طلاق است و زمانی رخ می دهد که زن و مرد هر دو درباره جدایی نظر موافق داشته باشند و ادامه زندگی برای هیچ یک از آن ها قابل انجام نباشد. این نوع طلاق برگرفته از اختیار مرد برای طلاق است که معمولا نسبت به دیگر انواع روش ها مشکلات کمتری را در پی دارد.

طلاق به خواست مرد:

این نوع طلاق ناشی از اختیار مرد درباره طلاق است.

طلاق از سوی زوجه :

این مورد تنها زمانی امکان پذیر است که زن یکی از شرایط ضمن عقد را داشته باشد.

در تمام موارد ذکر شده بهتر از پیش از انجام از مشاوره طلاق بهره بگیرید. مجموعه صدای وکلا سعی دارد در کمترین زمان ممکن و با آرامش کامل شما را به یکی از کارشناسان حقوقی در رابطه با موضوع شما مرتبط کرده و با چند دقیقه مشاوره حقوقی تلفنی کمک حال شما باشد.

 وکیل طلاق

وکیل طلاق

شرایط طلاق توافقی

امروزه بسیاری از زوج ها در خصوص طلاق به یک توافق و نظر یکسان می رسند بنابراین فرآیند طلاق بسیار آسان تر شده است. در طلاق توافقی زن و مرد هر دو با یکدیگر به این نتیجه می رسند که ادامه زندگی ممکن نیست و صلاح در جدایی است و بر سر مسائلی همچون مهریه و نفقه و اجرت المثل و حضانت فرزند پس از طلاق به نتیجه می رسند. این نوع طلاق چالش های دیگر انواع طلاق را ندارد.

طلاق از سوی مرد

یکی از حقوقی که در امر ازدواج و در قوانین به مرد داده شده است، اما این به آن معنی نیست که مرد هر زمان که خواست می تواند به اختیار خود اقدام به طلاق کند. مرد باید حق و حقوق زن را که شامل مهریه، نفقه، اجرت المثل، شرط تنصیف دارایی را به زن پرداخت کند. از طرفی در صورتی که علت طلاق هر موضوعی به جز رفتار بد زن باشد، مرد موظف است تا نیمی از اموال را پس از عقد نکاح به دست آورده است را به زن پرداخت کند.در خصوص گرفتن طلاق از سوی مرد و قوانین و آن می توایند از مشاوره طلاق صدای وکلا بهره بگیرید.

طلاق از سوی زن

اگر چه اختیار طلاق در قانون به طور کلی به مرد واگذار شده است اما به این معنی نیست که زن توانایی مطرح کردن طلاق را ندارد. زن در شرایطی خاص نیز می تواند اقدام به طلاق کند.

روند طی شدن مراحل طلاق در صورت حضور وکیل یا مشاور طلاق

1-در صورت به کارگیری راهنمایی های وکیل یا مشاور زمان فرآیند طلاق به حداقل ممکن کاهش می یابد.

2-در صورتی که به یک وکیل وکالت داده باشید نیازی به حضور زن و مرد در دادگاه نیست.

3-همچنین وکیل می تواند در جلسات مشاوره یا داوری به جای مرد یا زن حضور یابد.

4-در صورتی که طلاق توافقی باشد توافقات زن و مرد توسط وکیل طلاق صورت جلسه و حکم برای آن صادر می شود و به این ترتیب کمترین زمان ممکن را از افراد خواهد گرفت.

5-در حین اجرای صیغه طلاق نیز حضور وکیل کافی است و نیازی به حضور زن و مرد نیست.

نکات مهم در مشاوره طلاق:

1-از آنجایی که طلاق یکی از مسائلی است که ارتباط مستقیمی با روحیه افراد دارد در اقدام به آن شتاب زده عمل نکنید، در صورتی که احساس می کنید امکانی برای ادامه زندگی وجود دارد از این موضوع صرف نظر کنید.

2- در زمان مشاوره طلاق تمامی مواردی که باعث شده است به سمت طلاق حرکت کنید را برای وکیل مربوطه به طور کامل توضیح دهید تا به این ترتیب وکیل بتواند به درستی در خصوص شرایط تصمیم گیری درستی به عمل آورد.

3-پس از تصمیم قطعی برای طلاق به وکیل خود اعتماد کنید و اجازه دهید تا با راهنمایی هایی که در طی سالیان به دست آمده است شما را راهنمایی کند و در مسیر درست قرار دهد.

گروه حقوقی صدای وکلا با ارائه مشاوره طلاق زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری بستری مناسب برای حل مشکلات حقوقی اشخاص در این زمینه آماده کرده است.

نیاز به گرفتن مشاوره از یک وکیل مجرب دارید؟

 برا ی مشاوره از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071782 با ما تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی تلفنی
مشاوره حقوقی به روش بسیار ساده و راحت تنها با تماس با شماره:
021-44070277
    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟