مشاوره ثبت برند تلفنی

گروه مشاوره حقوقی تلفنی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی ثبت برند شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

ثبت برند چه مراحلی دارد؟برای اطلاعات بیشترازما مشاوره حقوقی دریافت کنید و این مقاله را مطالعه فرمایید. بعد از آنکه  ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت خود به اتمام رسید به احتمال خیلی زیاد نیاز به ثبت برند و علامت کسب و کار یا خدماتی که عرضه می کنید نیز پیدا خواهید داشت.

برند چیست؟

برند نام تجاری یا همان علامت و نشانی بوده که به صورت فارسی یا لاتین در فعالیت های اقتصادی شرکت استفاده می گردد برند به انگلیسی با عنوان قانونی نشان تجاری یک نماد ،طرح،نام،عبارت و … است که ارائه دهنده خدمات با فروش محصول خاصی که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز گردد نشان تجاری یا برند همان چیزی است که مخاطب ،صفات و ویژگی های آن را با دیدن ،حس کردن ،شنیدن و……… به طورذهنی ،شنیداری و یا دیداری در ذهن و قلب خود تداعی می کند مشاوره حقوقی تلفنی به طور کامل و ساده برای شما بیان میکند که یک برند باید داری چه ویژگی هایی باشد.

برند شامل همه احساسات مفاهیم و ویژگی هایی است که با یک نام گره میخورد.

در واقع واژه برند در جامعه ما به محصولی گفته می شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برند های دلخواه آن هایی هستند که دارای قدرت اجتماعی بالایی بوده و مخاطبان نسبت به آن ها حس مالکیت داشته باشند پس یکی از کیلیدی ترین وظایف هر شرکت پیدا کردن راه برای جلب توجه و حس قدرت و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می توان به الهام بخش بودن، جذابیت ،تک بودن، جایگاه،تناسب و…… اشاره نمود.

دامنه محافظت علامت تجاری چه قدر است؟

درهمه کشور ها ،علائم تجاری ثبت محافظت می شود . هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است نگهداری می کنند .هر چند نتایج ثبتی محدود به کشور مربوطه باشد.برای جلوگیری از ثبت جداگانه دردفاتر مختلف هر کشور یا ناحیه ،نظام بین المللی ثبت WIPO علائم را اجرا می کنند مشاوره ثبت تلفنی همه سوالاتی که ذهن شما را در موضوع مربوطه مشغول کرده است برطرف میکند

مدارکی که برای ثبت برند لازم است چیست؟

۱اصل شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل .

۲جواز کسب یا پروانه بهره برداری

۳آگهی تاسیس

 4آخرین آگهی تغییرات  

مدارک ثبت برند افراد حقیقی

کپی برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی مالکین یا مالک

کپی برابر با اصل مدارکی که نشان میدهد  فعالیت فرد در رشته مورد نظر است

کپی برابر با اصل کارت بازرگانی در صورت درخواست علامت برای صادرات

نام ژنریک در صورت درخواست علامت تجاری برای دارو

ارائه مدارک حق تقدم در صورت وجود ادعای حق تقدم

مدارک نمایندگی در صورت وجود وکالت نامه

تصویر علامت تجاری در قالب jpeg یا jpg

ارائه تصویر6 نما در صورت درخواست کردن علامت سه بعدی

مدارک معنی کلمه بطور دارا بودن معنی یا معانی خاص

امکان دارد مدارک دیگری نیز بسته به نوع درخواست علامت شما، نیاز باشد. اما مهم‌ترین وکاربردی ترین آنها همان موارد فوق هستند.

به این نکات برای انتخاب عنوان برند توجه کنیدکه به طور مکرر از مشاوران برتر ما در مشاوره حقوقی تلفنی پرسیده میشود

نکات اساسی را که به شما در انتخاب نام و عنوان مناسب علامت یاری می رساند اعلام  میکنیم

1 – اسامی و علائم معروف و شناخته شده غیر قابل ثبت هستند.

2 – اسامی غیر معقول، غیر اسلامی و مخالف با موازین اخلاقی و اسلامی و شئونات اسلامی قابلیت ثبت ندارند.

3 – صفت ها و اسم هایی که بیان گر توصیف می باشند و یا عام هستند به تنهایی ثبت نمیشوند.

4 – استفاده از نام های چند سیلابی و ترکیبی از شانس بالایی برای ثبت بر خوردارهستند. ( در صورت نبودن عین نام در طبقه کالای درخواستی شما )

5 – در صورت عدم ثبت علامت در طبقات مورد درخواست، علامت می تواند یک کلمه و یا ترکیبی از اعداد و کلمات و سمبل، طرح ، شکل ، رنگ و … باشد.

6 – اسامی خاص و ساختگی شانس بسیار بالایی برای ثبت خواهند داشت

7 – شباهت نزدیک به پنجاه درصد با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را بسیار ضعیف می کنند.

8 – در طبقاتی مانند مواد غذایی و نوشیدنی ها، لوازم خانگی،  به دلیل ثبت علائم بسیار، انتخاب اسم بسیار مشکل و محدودیت ایجاد می کند. در انتخاب عنوان یا نام علامت در این نوع از طبقات باید نهایت دقت را جهت انتخاب نام های هوشمندانه و خاص به کار برد.

9- ثبت و درج علامت به صورت حقوقی( غیر ایرانی و ایرانی ) و حقیقی (غیر ایرانی و ایرانی) قابل انجام بوده، لذا می توان عنوان شرکت را جهت ثبت علامت به کار برده و یا از نام خانوادگی در کنار نامی دیگر جهت ثبت علامت مورد نظر استفاده نمود.

10- عنوان یا نام علامت می تواند فارسی ، ترکیبی و یا لاتین از کلمات و حروف فارسی و لاتین باشد برای اینکه بتوانید عنوان و برنده مناسبی را انتخاب کنید مشاوران برتر گروه حقوقی صدای وکلا به صورت مشاوره حقوقی تلفنی شما را در انتخاب برند  راهنمایی میکنند

11 – اعداد چه به صورت فارسی و چه به صورت لاتین به تنهایی به هیچ وجه امکان ثبت نخواهند داشت.

بهتر است قبل از اقدام برای ثبت برند، از صفحه استعلام برند ، قابل ثبت بودن برند تان را استعلام بگیرید برای گرفتن استعلام مهارت های لازمی میخواهد که با گرفتن مشاوره حقوقی میتوانید از آنها آگاه شوید

علائم تجاری ممنوع کدامند؟ (چه برند هایی ثبت نمی شوند؟)

انتخاب و ثبت علامت تجاری تابع شرایط خاصی است كه در قوانین كشورهای مختلف با توجه به عرف جامعه، عفت عمومی، اخلاق حسنه، مصالح كشور و رعایت مسائل مذهبی و اخلاقی محدودیت هایی برای آن گذاشته شده است. به موجب ماده ٥ قانون، ثبت علائم زیر ممنوع می باشد

– علامت هلال احمر – نشانها – آرم های دولت ایران

– پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلامی

– علامت تجاری موسسات رسمی مانندهلال احمرو صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و …

– پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران

– كلمات و یا عباراتی كه موهم انتساب به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن

– واژه های عام: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام محسوب میشوند.

– علائمی كه مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشند

کلمه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار میروند. مثلا ثبت برند خوشمزه و شیرین برای انواع خوراکی به تنهایی و بدون پسوند، قابل ثبت نخواهد گردید.

علائم گمراه کننده: به عنوان مثال ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهند شد

 چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری کنند

علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی واژه ها و تصاویر نقض کننده موازین ، عرفی و مذهبی جامعه، هنجارهای اخلاقی غیر قابل ثبت است.

پرچم ، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی، نشان های سلطنتی که نمونه آنها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده است به طور معمول قابل ثبت نبوده مگر آنکه مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند برای اینکه بدانید برای ثبت برند به کجا باید رفت با ما در ارتباط باشید تا به صورت کاملا حرفه ای به شما مشاوره حقوقی داده شود و کارها و مراحل ثبت برندتان مورد برسی و پیگیری ما قرار گیرد.

همچنین موارد زیر قابل ثبت نخواهد بود:

در صورت تشابه زیاد علامت و برند دو موسسه به طوری که کالا و خدمات دو موسسه از هم قابل تمایز نباشند.

علامت یا نام تجاری که عینا یا به شکلی گمراه کننده مشابه یا ترجمه علامت یا نام تجاری برای همان نوع کالا ، خددمات و طبقه ، اما متعلق به موسسه یا فرد دیگری باشد.

عین علامتی که پیش از این به نام شخص یا شرکت دیگری ثبت شده باشد و یا شخص دیگری قبلا تقاضای ثبت داده و تاریخ تقاضای آن فرد مقدم باشد و یا دارای حق تقدم ثبت باشد.

در هنگام ثبت برند تان باید تصمیم بگیرید و انتخاب کنید که برندتان در چه طبقه ای می خواهد ثبت شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد طبقه بندی علائم تجاری مشاوره حقوقی دریافت کنید.

علامت تجاری چگونه ثبت می شود؟

برای ثبت یک آرم در دفتر ملی یا منطقه ای در خواست داده می شود که این تقاضا باید شامل فهرستی از کالا ها و خدمات برگزیده آن نشان و بازسازی از آرم با تمام رنگ ها، نقش های سه بعدی و طرح باشد.

این علامت جهت حفاظت شدن تحت عنوان آرم تجاری یا هرگونه علامت دیگر باید واجد شرایط خاصی باشد که علاوه بر معرفی یک محصول مخصوص متمایز از سایر علائم نیز باشد که مصرف کننده فریب داده یا به اشتباه بیندازد در هر جایی که هستید محل کار، منزل و یا بیرون از محل زندگی خود هستید و امکان رفتن به دفاتر حقوقی راندارید با شمارهای ما تماس بگیرید و به صورت مشاوره حقوقی تلفنی از هر گونه قانونی در موضوع مربوطه مطلع شوید

گروه حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

 

امروزه با توجه به اهمیت مشاوره و آگاهی از مراحل حقوقی داشتن یک مشاور یا وکیل تلفنی در تمام ساعات شبانه روز که در دسترس شما باشد واجب و ضروری میباشد.

 

بنابر این مجموعه ما سعی دارد با صرفه جویی در زمان و هزینه  با راحت ترین راه ارتباطی شما را به یکی از کارشناسان حقوقی مرتبط کرده و با چند دقیقه مکالمه حقوقی تلفنی آگاهی لازم را نسبت به مسائل خود به دست آورید. 

 

جهت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات خود را وارد نمایید

به راحتی میتوانید مشاوره حقوقی خود را رزرو کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل کنند

مشاوران در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند

    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟