مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی

گروه مشاوره حقوقی تلفنی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی تنظیم دادخواست شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

در این مقاله قصد داریم تا قبل از ارائه مشاوره حضانت تلفنی ابتدا مفهوم حضانت را مطرح کنیم. حضانت که عرفا در جامعه ما رواج دارد، به معنی نگهداری و سرپرستی از طفل توسط مادر و پدر می باشد. این مفهوم را در جامعه ما با عنوان حق حضانت می شناسند؛ اما در قانون مدنی برای این مورد ترتیب دیگری در نظر گرفته شده. به این صورت که حضانت فرزندان، حق و تکلیفی است که قانونگذار بر عهده والدین قرار داده است. حق یا تکلیف بودن حضانت هرکدام نتایجی به بار می آورد که عملا حضانت کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد.

در مشاوره حقوقی تلفنی قصد داریم تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص حضانت فرزند و هزینه های آن، همچنین مشاوره حقوقی در زمینه های نفقه فرزند، میزان نفقه فرزند دختر و پسر، حضانت دائم، حضانت بعد از طلاق را به شما ارائه دهیم.

در ادامه ماهیت حضانت فرزندان و اشخاص عهده دار آن را مورد بررسی قرار دهیم.

1_  برای گرفتن حضانت از پدر چه اقدام هایی باید انجام دهیم؟

نخستین مرحله برای سلب حضانت از پدر ، تنظیم دادخواستی به این منظور است که در این باره جزییات این دادخواست مورد بررسی قرار گرفته و نمونه آن ارائه شده است. شما می توانید جهت آگاهی کامل در این مورد با یک تماس با گروه حقوقی صدای وکلا از مشاوره حضانت تلفنی بهره مند گردید.

2_ دادخواست سلب حضانت از پدر را باید به کدام مرجع قانونی ارائه نمود؟

مرجع رسیدگی به دادخواست مذکور ، دادگاه خانواده می باشد اما قبل از آن برای ارائه دادخواست باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی رجوع شود.

3_ دادخواست سلب حضانت را چگونه باید تنظیم کنیم؟

در این دادخواست باید دلایلی که سبب به خطر افتادن مصلحت طفل شده و یا می شود را قید نماییم.

مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی

تنظیم دادخواست چگونه است؟

وکلا و کارشناسان حقوقی صدای وکلا در مشاوره حقوقی تلفنی به شما می گویند که در ماده 48 قانون آیین دادرسی مدنی گفته شده است که : ”شروع رسیدگی در دادگاه مستلزم تقدیم دادخواست است…”

شروع دعوا در اصل با تنظیم دادخواست شکل می گیرد. بدون تقدیم دادخواست به دفاتر الکترونیک قضایی، اصولا دعوایی اقامه نمی گردد و دادگاه هم قادر به رسیدگی نخواهد بود.

اما در مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی برای شما این مسئله را روشن می سازیم تا بدانید که دادخواست در صورتی قانونی است و موجب شروع رسیدگی می شود که تحت شرایط به خصوصی تنظیم شده باشد که در مواد 51 به بعد قانون آیین دادرسی مدنی به این شرایط اشاره شده که فقدان هرکدام باعث ضمانت اجرای خاصی خواهد بود.

لازم است دادخواست شامل موارد زیر باشد:

–دادخواست حتما باید به زبان فارسی تنظیم گردد.

– بر روی برگ های چاپی مخصوص باشد.

-شامل نام و نام خانوادگی و نام پدر و سن و دیگر مشخصات ضروری خواهان باشد.

-شامل مشخصات وکیل باشد.

-حاوی مشخصات ضروری خوانده باشد.

-خواسته و بهای آن تعیین شده باشد.

-جهات مطالبه و استحقاق خواهان ذکر شده باشد.

-درخواست خواهان قید شده باشد.

-ادله و وسایل اثباتی خواهان تعیین شده باشد.

– به امضای خواهان رسیده باشد.

با توجه به جزئیات تنظیم دادخواست و تخصصی بودن این امر، قطعا بهتر است این امر را به کسانی که دانش حقوقی لازم و کافی دارند بسپارید تا از تضییع وقت و هزینه دادرسی اجتناب گردد. گروه حقوقی صدای وکلا  مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی را به شما پیشنهاد می دهد. چرا که شما می توانید با یک تماس تلفنی تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد تنظیم دادخواست را در کمترین زمان ممکن و با صرف هزینه اندک به دست آورید. با تماس از طریق شماره 02144070277 از خدمات تلفنی و حضوری گروه ما بهره مند گردید.

موسسه صدای وکلا با ارائه مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی به افرادی که نیاز به تنظیم دادخواست دارند ، کمک رسانی می نماید.

– روش تلفنی:

شما می توانید با یک تماس اطلاعات لازم در مورد تنظیم دادخواست خود را در سریع ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه به دست آورید. همچنین می توانید با تماس از طریق شماره 02144070277 از دیگر خدمات تلفنی و حضوری گروه ما بهره مند شوید.

– روش آنلاین:

شما میتوانید با درگاه بانکی سایت صدای وکلا و واریز مبلغ مشخص و ثبت اطلاعات خود، دادخواست خود را ظرف چند ساعت تحویل بگیرید.

اهمیت مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی به این است که شما را از احتمال وقوع یک خطا و یا مشکل بزرگ حفظ می کند و با مشاوره حقوقی، شما از آنچه لازم است در مورد موضوعی بدانید، آگاه می گردید.

انواع دادخواست چیست و چگونه تنظیم می گردند؟

فرم دادخواست برای دادگاه نخستین (مرحله بدوی)

فرم دادخواست مختص واخواهی

فرم دادخواست برای شورای حل اختلاف

فرم دادخواست برای دادگاه تجدید نظر

فرم دادخواست مختص فرجام خواهی

فرم دادخواست برای دیوان عدالت اداری

در مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی به شما می گوییم که فرم تنظیم دادخواست می تواند توسط خود شخص ( یعنی خواهان ) و یا به وسیله ی وکیل وی تنظیم گردد. قانون آیین دادرسی مدنی هم در ماده ۵۱  می گوید که دادخواست باید شامل این موارد باشد:

نام و نام خانوادگی

نام پدر

سن

اقامتگاه

و حتی الامکان شغل خواهان

در صورتی که دادخواست توسط یک وکیل تنظیم گردد، باید مشخصات وکیل را نیز درج نماییم.

نکته اینجاست، اگر که محل اقامت و یا نشانی خوانده ( شخصی که دعوا برعلیه وی مطرح گشته است )، مشخص نباشد یا به عبارتی دیگر، خوانده مجهول المکان باشد، باید سه مرتبه در روزنامه آگهی منتشر گردد و در صورتی که مراجعه ای انجام نشود، دادگاه به صورت غیابی نسبت به صدور حکم اقدام می نماید.

گذشته از اینکه باید مشخصات طرفین دعوا را در دادخواست درج نماییم، در مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی به شما خواهیم گفت که قسمت بعدی، تعیین خواسته و بهای آن می باشد که معین کردن صحیح و دقیق آن در صدور حکم بسیار مهم است. خواسته، یا مالی و یا غیر مالی می باشد؛ مثالا اگر از شخصی طلب داشتیم، باید اندازه ی دقیق و مبلغ آن را در دادخواست قید کنیم، همینطور اگر مردی که همسرش خانه را ترک نموده است، باید در بخش خواسته، الزام به تمکین او را قید کند.

برگ تنظیم دادخواست، از برگ‌های قضایی در دادگاه‌ها می باشد. و باز هم در مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی خواهیم گفت که دادخواست، به قول قدیم، شکوائیه‌ای است که به مرجع قضایی، به شکل نوشتاری یا گفتاری عرضه می‌ گردد. فرم دادخواست قطعا یک وسیله ی رسمی جهت احقاق حق می باشد که با مراجعه و تقدیم آن به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شکل می‌گیرد. دادخواست نوشتاری در قالب ‌وسیله برگه ‌ای به نام فرم برگ دادخواست صورت می پذیرد.

در ایران، دادگاه‌ها موظف هستند که بدون دادن دادخواست از طرف شخص ذینفع، به دعوا رسیدگی ننمایند. دادخواست‌های دریافت شده بایستی که به زبان فارسی (زبان رسمی کشور ایران)، به شکل کتبی و بر روی برگه های چاپ شده ی مخصوص، تهیه گردد. (در صورت فوری بودن مسئله، برگه‌های معمولی نیز پذیرفته می شود). اطلاعات خواهان، خوانده و خواسته حتما بایستی در برگ دادخواست مکتوب گردد.

مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی برای شما روشن می سازد که دادخواست و درخواست متفاوت هستند. دادخواست، درخواستی است که در شکل و فرم مخصوصی به دادگاه ارائه می‌ گردد. دادخواست همینطور با اظهارنامه دارای تفاوت هایی است.

چند نمونه از درخواست هایی که به تنظیم کردن برگ دادخواست نیازی ندارند:

درخواست تحریر ترکه

درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش

درخواست صدور گواهی انحصار وراثت

درخواست صدور صلح و سازش

درخواست تاخیر اجرای حکم

درخواست تعیین قیم

درخواست تقسیم ترکه یا ارث

درخواست تامین دلیل

درخواست مهروموم

درخواست ترکه

دعوا ی کیفری، دعوایی می باشد که برای وقوع یک جرم طرح می گردد و خواسته ی شاکی آن دعوا، درخواست مجازات مجرم است. پس قبل از اینکه بخواهیم به اقامه ی دعوای کیفری بپردازیم، اول باید بدانیم چه فعلی جرم به حساب می آید؟ برای اینکه از اقدام خود اطمینان لازم را داشته باشم بهتر است تا از مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی استفاده نماییم.

 به استناد قانون مجازات اسلامی، هیچ عملی جرم نیست مگر اینکه قانون گذار آن را تحت عنوان یک جرم شناخته و برای آن عمل مجازاتی در نظر گرفته باشد.

پس برای شناختن یک عمل مجرمانه، بایستی این نکته را مدنظر داشته باشیم که فعل مجرمانه عملی می باشد که از نظر قانون مجازات اسلامی شناخته شده باشد، یعنی در قانون مشخص گشته که طبق چه شرایطی می شود به عملی، عنوان یک فعل مجرمانه را داد. مانند قتل، کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل، فحاشی، توهین و غیره.

به ‌شکل یک قاعده ی کلی باید بگوییم که اغلب مواردی که شما اقدام به شکایت کردن کیفری می‌ نمایید، اگر باعث وارد شدن خسارت به شاکی گشته باشد، می‌ توانید یک دعوای حقوقی هم طرح کنید. اما خلاف این مسئله صدق نمی کند. به این معنی که هر دعوای حقوقی را نمی‌ شود به صورت یک شکایت کیفری طرح کرد.

در مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی مثالی جهت رفع ابهامات احتمالی می آوریم:

 در مورد چک، همه ی چک‌هایی که با شرایط قانونی صادر گشته اند، قابلیت مطرح شدن به صورت دعوای حقوقی را دارا هستند؛ اما فقط وقتی می‌ توان در ارتباط با چک شکایت کیفری کنیم که بهضی شروط خاص، مثل به ‌روز بودن چک و یا بدون تاریخ نبودن چک موجود باشد.

در یک شکایت کیفری بلافاصله پس از اینکه دادسرا یا دادگاه متهم را احضار کند و او در جلسه حاضر نگردد، امکان صادر شدن حکم جلب می باشد. به جز این مسئله، متهم در صورت حضور داشتن، امکان دارد نیاز به وثیقه یا کفیل داشته و در صورت صادر شدن قرارهای تامین قضائی، موظف است آن ها را اجرا نماید؛ در غیر این حالت بازداشت خواهد ‌شد. در شکایت کیفری، قاضی می‌تواند در صورت حضور نداشتن شاهد، نسبت به صدور حکم جلب وی اقدام نماید.

اگر از خدمات مشاوره تنظیم دادخواست تلفنی مدد بجویید، خواهید دانست که اغلب رسیدگی‌های کیفری زمان بر و طولانی می باشند. برای همین در مرحله دادسرا در صورت قبول شدن صحت شکایت شاکی و مجرم دانسته شدن متشکی‌عنه، هیچ گونه مجازاتی برای متهم تعیین نمی‌ گردد، بلکه دادسرا فقط به صادر کردن کیفرخواست بر علیه متهم اقدام می‌کند و از دادگاه درخواست می کند که به اتهامات شخص متهم رسیدگی نماید.

پس اگر شما بتوانید قاضی را در دادسرا مجاب نمایید که فردی که شما از وی شکایت نموده اید، مجرم می باشد، وارد مرحله ی دادگاه می شوید که در آن مرحله اگر ‌که قاضی دادگاه نظری که شما دارید و دادسرا را قبول نماید، اقدام به صدور حکم جهت مجازات شخص متهم می‌ کند. البته باید بگوییم که اینجا آخر کار نبوده و فردی که متهم است می‌تواند از این حکم، تجدیدنظرخواهی کند و باز دوباره پرونده به دادگاه دیگری ارسال می‌ گردد تا نظر آن قاضی هم اعلام بشود. پس از پیروز شدن شما در این مرحله است که دیگر می ‌توانید به مجازات شدن شخص متهم امیدوار شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تنظیم دادخواست، اظهارنامه و یا لایحه می توانید با متخصصین و یا وکلای با تجربه ی گروه حقوقی صدای وکلا، فقط با یک تماس از طریق شماره 02144070277 مشورت نمایید.

تنظیم دادخواست

گروه حقوقی صدای وکلا با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه و متخصص و با هدف حل تمامی مشکلات حقوقی شما آماده ی مشاوره در تمام ساعات روز به صورت تلفنی و حضوری میباشد. لذا شما میتوانید با یک تماس به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

 

امروزه با توجه به اهمیت مشاوره و آگاهی از مراحل حقوقی داشتن یک مشاور یا وکیل تلفنی در تمام ساعات شبانه روز که در دسترس شما باشد واجب و ضروری میباشد.

 

بنابر این مجموعه ما سعی دارد با صرفه جویی در زمان و هزینه  با راحت ترین راه ارتباطی شما را به یکی از کارشناسان حقوقی مرتبط کرده و با چند دقیقه مکالمه حقوقی تلفنی آگاهی لازم را نسبت به مسائل خود به دست آورید. 

 

جهت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات خود را وارد نمایید

به راحتی میتوانید مشاوره حقوقی خود را رزرو کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل کنند

مشاوران در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند

    سبد خرید
    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟